کد مطلب: 18157 تعداد بازدید: ۱۹۵

مسابقات قرآنی حوزه

شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
1 درود وتحیت بر پیامبر ص-صوت قرائت و ترجمه 〉 بازگشت به فهرست کتاب شریف صحیفه سجادیه. ⊂ فهرست صحیفه سجادیه ⊃ » صحیفه سجادیه متن دعای دوم درود وتحیت بر پیامبر ص : (۲) وَ کَانَ مِنْ دُعَائِهِ عَلَیْهِ السّلَامُ بَعْدَ هَذَا التّحْمِیدِ فِی الصّلَاهِ عَلَى رَسُولِ اللّهِ صَلّى اللّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ: وَ ...

 

«نجارزاده»  گفت : 18 درصد افراد در استان یزد دچار دیابت شده اند وعلل اصلی آن را مصرف بیش از حد شیرینی ، کم تحرکی و داشتن وزن زیاد و همچنین ژنتیک معرفی شده است.

کارشناس تغذیه در ادامه گفت:سالانه در کشور میلیاردها تومان برای درمان این بیماری صرف می شود ولی باید توجه داشت که تمام بیماریهای غیر واگیر دار قابل پیشگیری بوده و نیاز به خود مراقبتی دارد .افراد می توانند با تغذیه سالم و مناسب براین بیماری غلبه داشته باشند.

نجاز زاده بیان کرد : بهترین الگوی تغذیه برای جلوگیری از دیابت این است که نیمی از خوارکیهای مصرفی روزانه  به میوه ها وسبزیجات و نیمی به دیگر به حبوبات وگوشت اختصاص داده شود .چربی ها وشیرینی ها در سبد غذایی ما جایی ندارد .

وی افزود : باحذف قند وشکر وشیرینی هیچ مشکلی برای بدن ایجاد نمی شود .تعادل باید در مصرف مواد غذایی مراعات شود . به عنوان نمونه برای کم نمودن سردی برخی از غذاها می توان از ادویه جات استفاده کرد .برنج سفید ، قند خون را افزایش می دهد  ولی اگر در کنار آن سبزی باشد فیبر سیزیجات مانع افزایش قند خون می شود.

در این نشست  که با هماهنگی اداره بهداشت شهرستان میبد برگزار شد ،30 نفر از دانشجویان آموزشکده فنی وحرفه ای خواهران نیز حضور داشتند .

پخش کلیپ آموزشی مربوط به  مبارزه با دیابت نیز از دیگر برنامه های این نشست بود .