کد مطلب: 101708 تعداد بازدید: ۱۶۲

مکتب سلیمانی تجسم شیعه واقعی اهل بیت(ع) است

پنجشنبه ۱۸ دى ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷:۵۹
مدیر حوزه علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد گفت: مکتب سلیمانی همان مکتب اسلامِ انقلابیِ خمینی است که تجسم شیعه واقعی اهل بیت(ع) در قرن بیستم و یکم را نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم افتخاری، مدیر حوزه‌ علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یاسوج،  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و شهدای مقاومت، اظهار داشت: اقدام دقیق و حساب شده رهبر انقلاب برای زنده نگه داشتن یاد و راه سردار شهید، طرح گفتمان «مکتب سلیمانی» بود.

وی ادامه داد: گفتمان «مکتب سلیمانی» به گفتمان نیروهای حزب الهی و انقلاب تبدیل شد، در همین راستا موسسه مکتب حاج قاسم راه اندازی شد، ماموریت این موسسه جمع آوری حفظ و نشر آثار شهید سلیمانی است. مطالبه مقام معظم رهبری از ما، تبیین و تشریح مکتب سلیمانی است که امیدوارم این مؤسسه، بتواند این مهم را به سرانجام برساند.

وی اضافه کرد:شهید مطهری در تعریف مکتب، مکتب را مجموعه کاملی از جهان بینی و ایدئولوژی می داند که انسان را به سعادت می رساند. در مکتب سلیمانی، خطوط کلی، خط مشی ها، بایدها و نبایدها مشخص است. وقتی از مکتب سلیمانی سخن می گوییم، در واقع از اسلام و تشیع حرف می زنیم، منتها تجسم امروزین آن. شهید سلیمانی، مصداق همان شیعه کاملی است که در روایات اهل بیت علیهم السلام آمده است.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها از قول حضرت امام (ره) فرمودند: «فتح‌الفتوح این انقلاب، تربیت جوان ها و انسانهای برجسته است» و حاج قاسم سلیمانی یکی از مصادیق همان فتح الفتوح است.

وی با بیان اینکه از صحبتهای سردار شهید هم، مکتب او قابل فهم است، گفت: دیدگاه سردار نسبت به امام و رهبری، مبتنی بر نظر امام در مورد ولایت فقیه است. او دشمن را خوب می شناسد، از کیان اسلام و انقلاب و ولایت دفاع می کند. نقش مردم را خوب متوجه می شود و چون این مردم را صاحبان اصلی این انقلاب می داند، عاشقانه این مردم را دوست دارد و در جهت خدمت به آنها شبانه روزی تلاش می کند.

حجت الاسلام افتخاری تصریح کرد: از زمان شروع مبارزات علیه طاغوت، در زمان جنگ، در زمان اشغال افغانستان توسط طالبان، در زمان حضور داعش در عراق و سوریه و هر جایی که این نظام و انقلاب و مردم در معرض خطر بوده اند، همیشه حاج قاسم تمام قد حضور داشته و مجاهدت کرده است.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در عرصه رفتار هم می بینیم که سردار ما، در عین صلابت و شجاعت، بسیار مهربان و عاطفی است، در مقابل خداوند خاضع و خاشع است و اهل نماز و عبادت، و در مقابل استکبار بسیار قوی و شجاع.

وی با بیان اینکه وقتی اندیشه های حاج قاسم را در سخنان و رفتار و منش او استخراج و تحلیل و بررسی کنیم، متوجه این تدبیر مهم رهبر معظم انقلاب در طرح واژه «مکتب سلیمانی» خواهیم شد، ادامه داد: به راستی سردار عزیز ما، همه ی مؤلفه ها و شاخصه های یک مکتب را دارد. هم جهان بینی درست و دقیقی دارد و هم سیستم رفتاری و عملکردی او گویای یک مکتب صحیح است. مکتب سلیمانی، مکتب اسلام انقلابی خمینی است در مقابل اسلام آمریکایی. مکتب سلیمانی، تجسم شیعه واقعی اهل بیت(ع) در قرن بیست و یکم است.

حجت الاسلام افتخاری در پایان گفت: ما وظیفه داریم مکتب حاج قاسم را با همه مؤلفه ها و شاخصه هایش، برای جوانان جهان اسلام تبیین کنیم تا عاشقان و دوستداران او، بر اساس همان شاخص ها، راهش را ادامه دهند. حاج قاسم سلیمانی برای ما زنده است، چون مکتبش زنده است.

انتهای پیام