کد مطلب: 30043 تعداد بازدید: ۲۰۳

سفرمشهد مقدس طلاب استان

دیدار طلاب و اساتید خواهر استان کهگیلویه و بویر احمد با مدیریت محترم حوزه های علمیه خواهران

سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶:۲۸
در تاریخ 23/5/95 طلاب و اساتید خواهر استان کهگیلویه و بویر احمد با مدیریت محترم حوزه های علمیه خواهران حجه الاسلام والمسلمین جمشیدی در مشهد مقدس دیدار داشتند

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی(زیدعزه) نکاتی ایراد فرمودند:

1-ملائکه برای طلاب علم بالهایشان را پهن می کنند –ماهی ها استغفار می می کنند –اگر طالب علم از قبرستان رد شود عذاب برای مدتی به احترام آن عالم از اهل گورستان برداشته می شود چون مرتبه وجودی انسان عالم سعه پیدا کرده .

خدمت مقام معظم رهبری که مشرف می شویم اگر مثلا با جامعه مدرسین برویم کسی این علما را بازرسی نمی کند ولی در دیدارهای عمومی همه افراد بازرسی می شوند خداوند در قیامت برای انسان عالم همین حرمت را قائل شده می فرماید ای طالب علم من ملائکه را در خدمت شما گذاشتم وقتی علم مجسم شود عالم از این علم هم بالاتر است (خیرمن الخیر العالمه و شرمن الشر جاعله )

امام رضا به رافت شهرت دارد و مثلا امام جواد به سخاوت ،به حرم امام رضا که می روید هر جا جتی دارید بخواهید والبته به خاطر جایگاه عالم بهتر است حاجت ا خود را با واسطه مثلا شیخ طبرسی که در همان حرم مدفون هستند بخواهید.

2-امام علی (ع) می فرماید : امام شما از دنیا به 2 قرص نان اکتفا کرد.(الاوان اما مکم قد اکتفی من دنیا بطمر یه و من طعمه ومن طعمه بقرصیه الا وانکم الا تقدرون  علی  ذالک . ولکن اعینونی بورع واجتهاد وعفه .)  شما می توانید اینگونه باشد ولی مرا یاری کنید با ورع ،اجتهاد وعفت .ورع با تقوا  فرق دارد واز تقوا بالاتر است ورع یعنی اینکه آدم مسیرش را جوری انتخاب کند که با گناه برخورد نکند

مقدس اردبیلی به جایی رسیدبود که حتی اگر درب حرم امیر المو منین قفل بود خود به خود  برایش باز می شد یک ناظر ی به خودش حتما ظرفیتی داشته که این معنه ها را دیده نقل می کند متوجه شد مقدس اردبیلی در حرم امام علی (علیه السلام )با کسی حرف می زند از ایشان پرسیدبا چه  حرف می زنید فرمود من سوالاتی از امیر المو منین می پرسم وایشان پاسخ می دهد

باز شدن قفل بسته برای ما سخت است برای علما چیزی نیست . یک شخصی به نام احمد نقل می کنند هر چهارشنبه  شب با  میرزا حسین فاطمی قمی که از شاگردان میرزا جواد آقا ملکی تبریزی بود به مسجد مقدس جمکران مشرف می شدیم و ساعت 2و3 شب بر می گشتیم به فیضیه . یک شب با خودم گفتم کاش یا زود تر بر کردم  بعد از نماز صبح تا خادم را بدموقع برای   باز کردن در بیدار نکنم  در همین فکر بودم که میرزا  مرا صدا زد گفت احمد من به خاطر خود خادم این موقع بر می گردم (که از برکات سحر استفاده کند)  وگرنه باز کردن در بسته برایم کار ی ندارد سه قفل خود به خود باز شد وداخل مدرسه شدیم فردا صبح خادم از من سوال می کند دیشب چطور داخل ساختمان شدید در حالیکه در ها قفل بود.   این مقامات در اثر علم  تقواست

نقل شده که امام زمان (ارواحنا فداه )در تشیح جنازه یک خانم دیده شده  از ایشان می پرسند . چیزی باعث شده که این خانم این قدر برای شما مهم باشد معلوم می شود که آن خانم در دوران کشف حجاب حدود 11 سال طول کشید  برای حفظ خود 11 سال از خانه بیرون نیامد ه  امام زمان فرمود اینطوری عفیف باشید لازم نیست شما به سراغ ما بیایید ما خودمان پیش شما می آییم.

یک زمانی همین که انسان در خانواده خود  ش مسائل را رعایت می کرد کافی بود ولی ما  در راه سختی زندگی می کنیم ما در عصر ی  زندگی   می کنیم  که  سیستم  هو شمند  است  . استکبار  و ایادی اش ،  امریکاه و پانی ها با کمک سلفی ها جریانی  راه انداخته اند   که البته  ناگفته  نماند  دامن خودشان  را هم گرفته  جریان  تکفیری که یک  چهره  سفاک  و خون  ریزی  از اسلام  را نشان  می دهند. واز طریق  زنان  در فضای مجازی تبلیغات خودشان  را انجام می دهند.

تلاش شما خواهران باعث شده در یک مدت کوتاهی یک فاصله طولانی برداشته شود . اما امسال اساتید برتر برگزار کردیم اکثر اساتید برتر از استان های دور دست بودند . استان شما جزء  استان های برتر بود .  واین  افتخار که حوزه های موفق در استان های قم وتهران باشد شکسته شد . عزیزان این را در خودتان ایجاد کنید که کردید . حوزه های دور دست وغیر ویزه برخوردار  با حوزه های  دیگر هیچ تفاوتی ندارد .

همت بلند می خواهد . این همت بلند است که انسان ها را به جای بلند می رساند