کد مطلب: 58954 تعداد بازدید: ۱۰۸

برگزاری همایش یک روزه آموزش و پرورش و حوزه علمیه در باشت

همایش یک روزه ی اعضای کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پروش مناطق گرمسیری استان در شهرستان باشت برگزار شد.

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶:۰۲
همایش یک روزه ی اعضای کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پروش مناطق گرمسیری استان در شهرستان باشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل آموزش وپرورش استان هدف ازبرگزاری همایش یک روزه آموزش و پرورش و حوزه علمیه در باشت برگزاری این همایش را ایجاد راهکارهای متعدد در زمینه دینی دانش آموزان، جوانان و نوجوان بیان کرد و گفت: تاکنون 34 جلسه در این زمینه تشکیل شده که 30 جلسه شهرستانی و4 جلسه استانی بوده است.

 

هادی زارع پور افزود:13 کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در استان وجود دارد که 148 نفر عضو استانی، شهرستانی ومنطقه ای دارد و تاکنون 5 همایش نیز برگزار شده است.

 

وی گفت: دیدار 2 هزار و 630 نفر از دانش آموزان باعلما درسطح استان، برگزاری کارگاه آموزشی، کارگاه توانمند سازی روحانیون ،بازدید کشوری دانش آموزان، نشست خبری با رسانه ها، برگزاری جلسات و همایش ها در شهرستانها و مناطق، دیدار و بازدید دانش آموزان برای آشنایی با حوزه های علمیه به تعداد 560 نفر، بازدید وسرکشی و ارزیابی اعضاء و کمیته ستاد کشوری درتاریخ های 13 تا 15 شهریور 96 ازکمیته های استانی،پنج منطقه وشهرستان بویراحمد، دنا ،دهدشت ،لنده وباشتمهمترین کارهای انجام گرفته توسط این کمیته ها بود.

 

ملک حسینی معاون پرورشی اداره کل آموزش وپرورش استان هم گفت: شهرستانهای گچساران، کهگیلویه، بهمئی، چرام، لنده و باشت ومناطق چاروسا و دیشموک دراین همایش شرکت کردند.

 

ملک حسینی با بیان اینکه در این همایش پیرامون فعالیت ها وبرنامه های سالانه بحث و بررسی انجام گرفت افزود: شش برنامه درسطح استان مصوب وپیگیری خواهد شد.

 

حجة الاسلام عبودی امام جمعه باشت هم دراین همایش گفت: به لطف خداوند متعال وهمت مسئولان از سال 93تاکنون کمیته هایی به نام ، کمیته های حوزه علمیه و آموزش و پرورش تشکیل شده است که در شهرستانها ومناطق خروجی های خوبی داشته است.

 

درپایان این همایش ازاعضاء کمیته ها تجلیل شد.