کد مطلب: 63164 تعداد بازدید: ۹۷

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد:

سخنان حجت الاسلام والمسلمین درموردمدرسه محوری

پنجشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۷:۵۸
حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری چهاردهمین اجلاس سراسری حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به راهبرد و سیاست‌ محدرسه‌محوری اظهار کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد:

در حوزه‌های علمیه نباید مدرک‌گرایی وجود داشته باشد

شناسه خبر : 63102

1397/05/29

در حوزه‌های علمیه نباید مدرک‌گرایی وجود داشته باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری چهاردهمین اجلاس سراسری حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به راهبرد و سیاست‌ محدرسه‌محوری اظهار کرد: مدرسه‌محوری از ابتدا در حوزه‌های علمیه وجود داشته و برنامه و راهبرد جدیدی نیست البته بدون تردید اگر توجه و عنایت بیشتری به این مسئله داشته باشیم می‌‌توانیم برنامه‌های بهتری در مدارس اجرا کنیم.
وی افزود: برای تحقق مدیریت مدرسه‌محور باید بررسی‌ها و کارشناسی‌های دقیق صورت گیرد و تصمیات سنجیده و کارشناسی باشد، همچنین در اجرای این طرح و ایده نباید عجله داشته باشیم بلکه باید با بررسی‌های مختلف انجام شود تا این طرح به پختگی برسد.
مدیر حوزه علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مدرسه‌محوری باید به تربیت طلبه توجه داشته باشیم تا خروجی‌ حوزه‌های علمیه خواهران موفق و تراز انقلاب اسلامی و پاسخگوی نیاز‌های فکری، اجتماعی و فرهنگی جامعه باشند.
وی با بیان اینکه در حوزه‌های علمیه نباید مدرک‌گرایی وجود داشته باشد ادامه داد: در الگوی مدرسه‌محوری نباید به ظواهر و اموری که جنبه دنیایی دارند توجه کنیم بلکه تنها باید به هدف و رسالت اصلی حوزه‌های علمیه که تربیت طلاب و کارشناسان دینی توجه داشته باشیم و به نظر مي‌رسد دلیل اصلی فاصله گرفتن حوزه‌های علمیه از اهداف خود، حاکم شدن روح اداری در حوزه‌ها است.
حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سفر به قم به چالاک بودن و ایجاد تحول در حوزه‌های علمیه تأکید داشتند عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از دانشگاه از گذشته و سنت‌های حوزه‌های علمیه استفاده می‌کنند و به عنوان مثال در حال حاضر در برخی از دانشگاه‌ها کشور مباحثه انجام می‌شود اما متاسفانه حوزه‌های علمیه از سنت‌های خود فاصله گرفته‌اند که امیدواریم مدیران و مسؤولان حوزه‌های علمیه به این مسائل توجه داشته باشند تا حوزه‌ها بتوانند تاثیرگذاری لازم را داشته باشند.