کد مطلب: 73793 تعداد بازدید: ۶۸

معاون پژوهش حوزه هاي علميه خواهران :

طلاب به دنبال كسب دانش تخصصي باشند

پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹:۲۱
معاون پژوهش حوزه هاي علميه خواهران كشور گفت :طلاب بايدبه جاي كسب علم درعلوم مختلف، به يك رشته تخصصي روي بياورند.


معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران:
طلاب به دنبال کسب دانش تخصصی باشند
معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: طلاب باید به جای کسب علم در علوم مختلف باشند به یک رشته تخصصی روی بیاورند.
 
به گزارش خبرگزاری کوثر از کهگلویه و بویر احمر، حجت الاسلام والمسلمین حصاری معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور در نشست توجیهی علمی مهارتی پژوهشی در مدرسه علمیه بی بی حکیمه(سلام الله علیها) گچساران بیان کرد: در حال حاضر محل تحصیل و فعالیت شما طلاب حوزه علمیه است که با شرایط یک مدرسه معمولی فرق می کند.
وی با اشاره به اینکه درس خواندن در مدارس راحت تر است، افزود: در حوزه علمیه باید کار علمی صورت گیرد و با تلاش فکری خودتان، علم را کسب کنید.
وی با بیان اینکه باید با تلاش فکری و علمی مانند ماهی گیران قلاب انداخته و علم را در منابع دریافت کرد، گفت: در حقیقت دریای شما همان منابع علمی گسترده ای در رشته های مختلف تفاسیر، کتب حدیثی و غیره است که با مجاهدت و زحمت شبانه روزی علما، این گستره پهناور منابع علمی در دسترس شما قرار داده شده است.
معاون پژوهشی حوزه های علمیه خواهران کشورتصریح کرد: برای موفقیت در مسیر کسب علم حتی اگر قصد ادامه تحصیل هم نداشته و تنها هدفتان گسترش مطالعات هم باشد، باید یک گرایش با آمادگی و انگیزه لازم را دنبال کنید.
وی در ادامه گفت: دو الی سه سال بعد از حضور و تحصیل در حوزه علمیه، روحیه و علاقه خود را به رشته ها و علوم گذارنده شده سنجیده و یک گرایش و رشته اصلی برای خود انتخاب کنید.
وی تاکید کرد :برخی از طلاب به خاطر این که انرژی زیادی دارند متاسفانه به بلند پروازی رو می آورده و می خواهند در همه چیز سرآمد همه شوند.
حجت الاسلام والمسلمین حصاری تاکید کرد: ادامه مسیر برای این افراد سخت می شود، نفسشان بریده و به مطلوب خوب دست نمی بایند؛ زیرا همه چیز را با هم ترکیب کرده و مقداری از تاریخ، تفسیر، اخلاق و غیره خوانده ولی این مطالب ارزش لازم را نداشته و دروسی مانند اخلاق هم که خوانده است، هنوز نتوانسته نظام اخلاقی فرد را سر و سامان دهد تا چه رسد به این که به درد دیگران هم بخورد.
وی ادامه داد: اما اگر گرایش خود را از ابتدا جدی دنبال کنید؛ می توانید از علوم خود به خوبی استفاده کرده و در اختیار دیگران نیز قرار دهید.
حجت السلام حصاری در پایان خاطر نشان کرد: در همه کارهای خود ثبات قدم، پایدار و صبور بوده و به خودتان دائم تذکر داده و از نصیحت و تذکر دوستان دینی خود ناراحت نشوید؛ زیرا همین موجب رشد شما خواهد شد.