کد مطلب: 86141 تعداد بازدید: ۳۷۹

کارگاه روش مطالعه، تندخوانی و تقویت ذهن و مهارت برنامه ریزی در #حوزه_علمیه_حضرت_زینب_س برگزار شد.

دوشنبه ۲ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶:۰۴

کارگاه روش مطالعه، تندخوانی و تقویت ذهن و مهارت برنامه ریزی در #حوزه_علمیه_حضرت_زینب_س  برگزار شد.
در این کارگاه که با حضور حجت الاسلام #نیکویی برگزار گردید، در خصوص عوامل موثر در موفقیت تحصیلی نظیر هوش، تلاش متعادل و مستمر، برنامه ریزی درسی و آشنایی با تکنیک های صحیح مطالعه توضیحاتی ارائه گردید.
ایشان همچنین در مورد چرخه موفقیت تحصیلی شامل تعیین و تنظیم هدف، تنظیم جدول برنامه ریزی درسی هفتگی خودکنترل اسکینر، اصول فنی برنامه ریزی درسی و روشهای مطالعه، آشنایی با روش های مطالعه ، قانون مرور و تکرار را تشریح کردند.تبلیغ به معنای رساندن پیام و مبلغ کسی است که این پیام را به دیگران می رساند .
 و یک مبلغ انقلابی باید به دنبال  آرمانهای انقلاب و همّت بلند برای رسیدن به آنها ،پایبندی به استقلال همه‌جانبه‌ی کشور، حسّاسیّت در برابر دشمن و کار دشمن و تقوای دینی و سیاسی باشد.
 درباره اهمیت تبلیغ  خداوند در سوره توبه آیه 122 می فرماید:«وَ ما كانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَ لِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ »و شايسته نيست مؤمنان همگى [براى جهاد] كوچ كنند. پس چرا از هر فرقه‏اى از آنان، دسته‏اى كوچ نمى‏كنند تا [دسته‏اى بمانند و] در دين آگاهى پيدا كنند و قوم خود را -وقتى به سوى آنان بازگشتند بيم دهند- باشد كه آنان [از كيفر الهى‏] بترسند؟
اگر شخصی طلبه باشد و خود را انقلابی نیز بداند وظیفه سنگین تری خواهد داشت.
 تبلیغ ابعاد گسترده ای از نظر مکانی و زمانی  دارد.
  تبلیغ در دین مبین اسلام ابتدا از شخص شروع می شود و بعد نوبت به خانواده می رسد. سپس در عرصه محله ای ،شهری  و حتی کشوری  هم انجام می گیرد. گاهی اوقات برای تبلیغ دین اسلام به مکانی  می روی ودر آنجا به تبلیغ می پردازی و گاهی اوقات ممکن است افرادی به سراغت بیایند و از شما سوال داشته باشند.
وقتی به سراغ طلبه آمدند اگر طلبه سال اول هم باشد باید وظیفه تبلیغی خود را انجام دهد و به دنبال پاسخگویی به مراجعه کننده باشد.
گاهی اوقات هم  ممکن است وقتی شرایط حضور وجود نداشته باشد وتبلیغ در فضای مجازی صورت بگیرد . در هر شرایطی که می تواند باید تبلیغ را انجام دهد.