کد مطلب: 87009 تعداد بازدید: ۳۸۳

بزرگداشت 9دی درحوزه علمیه فاطمة لیکک بهمئی

چهارشنبه ۱۱ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶:۰۷

به مناسب فرا رسیدن ۹ دی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا افروغی امام جمعه شهرستان در جمع طلاب حوزه علمیه فاطمه الزهرا (س) به بیان سخن پرداختند .

ایشان با اظهار اینکه بصیرت دهی به جامعه جهانی وظیفه همه ما است بیان کردند ارزش کار شما زمانی مشخص می شود ؛همانگونه  که حضرت زینب (س) طوری طراحی فرمودند که سخنرانی ها و افشاگری های ایشان علیه دستگاه ظلم چه در شام و چه در مسیر راه و چه نوع  عزاداری های آن حضرت ، فرا زمانی و فرا مکانی بوده است و از همه ملیت های دنیا در هر مکان و زمان و هر رنگ و نژادی به واسطه روشنگری های آن بانوی بزرگوار عاشق امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل و راه حسین (ع) شده اند . ما هم باید این گونه عمل کنیم .

چون دین اسلام یک دین فرا ملی است ان شاءالله که طلاب هم خودشان را در حوزه اینترنشنال ،گلوبال ،مهدویت ،دین ، اسلام و حوزه های دینی به خصوص آموزه های اخلاقی و در این سطوح ببینیم خیلی کار کنند و فعال باشند .

حاج آقای افروغی با بیان اینکه باید ایده آل فکر کنیم و رئالیسم عمل بکنیم تا بتوانیم نتایجی درستی از مسائل سیاسی روز داشته باشیم وگرنه در فتنه های آخرالزمانی ماها هم می بازیم. با بیان دو نکته به حدود و صغور فتنه ۸۸  پرداختند .

نکته اول اینکه اینگونه نیست که دشمن یک شبه به فکر ایجاد بستر فتنه در کشور و نظام بیفتد ، دشمن اتاق جنگ های مختلفی دارد ،بیش از ۷۰ اندیشکده رسمی در مورد تحلیل و رصد ایران که در همین جنگ اقتصادی با ایران وزارت خارجه در خزانه داری آمریکا افسران کارکشته ای گمارده شده اند که بر علیه ایران طراحی بستر جنگ و خون ریزی ایجاد می کردند . بخصوص در حوزه جنگ های هیبریدی و جنگ های ادارکی که یکی از محصولات آن بحث نفوذ در مسولین است و اینکه مقام معظم رهبری بارهای بار روی آن تاکید و تکرار داشتند .

پس دشمن هر لحظه دارد مسائل داخل ایران را رصد می کند و هر لحظه آماده ایجاد بستر فتنه در کشور است .

نکته دوم این هست که ایران سابقا و لابقا و در حال حاضر از یک تنوع قومیتی ، سیاسی برخوردار می باشد مثلا گروه های منافقین ، گروه صادق شیرازی ، گروه الاهوازیه در جنوب و... که از امکانات و هزینه های گزافی از جانب کشورهای غربی برای مقابله با نظام و ولایت برخوردارند.

بنابراین کشور ایران دارای یک مدیریت پیچیده هست و همین همه رنگی ها در سایه اسلام و ولایت توانسته یک زیبایی هم به جهان عرضه کند .

به همین میزان تنوعات در مخالفین نظام هم تنوع داریم چون ملی گرا ها ، سلطنت طلب ها و گروه های معارض دیگری که وجود دارند .

و دشمنان ضمن شناخت این تنوع بر روی آن سرمایه گذاری می کنند و خیلی هم روی این مساله کار کرده اند و می کنند .

در پایان ایشان ضمن یادآوری دو نکته بالا به بحث نفوذ در مسولین نظام و چگونگی شکل گیری فتنه سال ۸۸ و مدیریت و کنترل آن توسط مقام معظم رهبری و روشنگری ها و بصیرت افزایی  ایشان به جامعه که در نهایت منجر به راهپیمایی ۹ دی شده بود برای طلاب پرداختند.

مدرسه_علمیه_فاطمه_الزهرا(س)_لیک;